Novinky

Na ČVUT se předávaly ceny INSPIRELI AWARDS


Ve třetím ročníku největší celosvětové soutěže pro mladé architekty a designéry do 35 let získal hlavní cenu poroty, „Wings to the Future“ Grand Prize Jury Award, tým mladých architektů z Itálie, Francescy Vittorini a Andrea Tabocchiniho, který zaujal realizací „Školy InsideOut v Ghaně“. S tímto projektem zvítězila tato dvojice architektů zároveň i v první kategorii soutěže, která byla věnována realizacím.

Projekt zaujal porotu soutěže unikátním začleněním objektu do dané lokality i zapojením místní komunity do realizace. Škola byla postavena ručně, a to z materiálů dostupných na místě – zeminy, dřeva a vegetace. Nedostatek zdrojů i omezení v rámci lokality přitom architektky inspiroval ke strategii udržitelného návrhu, který spojuje architekturu a prostředí.

Soutěže se zúčastnilo 791 soutěžících ze 106 zemí. Vyhlašovatelem INSPIRELI AWARDS je Inspireli, mezinárodní online platforma pro architekty, záštitu soutěži poskytla řada významných organizací z celého světa. Ocenění si výherci převzali na slavnostním ceremoniálu, který proběhl 26. dubna na Fakultě stavební ČVUT, jež je spolu s ČVUT spoluorganizátorem akce.

Vítězové v České televizi