Novinky

Zasedáni UIA – Regionu II v Budapešti


Předseda Obce architektů, Oleg Haman, se zúčastnil zasedáni Regionu II (východní Evropa a Střední východ) Mezinárodní unii architektů UIA, které se konalo 5. března v Budapešti.

Během tohoto zasedáni, předseda Haman oznámil kandidaturu na letošními volbami do Rady Regionu II UIA, které se budou konat v rámci světového kongresu architektury v Rio de Janeiru v červenci 2020. Tím pádem Česká republika bude soutěžit o jedno ze čtyř míst v Radě UIA, pro Region II, poprvé v historii.

Současně se konala schůzka spolků architektů ze zemí Vyšehradské čtyřky – V4 (Česká republika, Slovenska republika, Polsko, Maďarsko), ve které předsedy spolků schválili Ing. Karla Smejkala, PhD, předsedu INSPIRELI AWARDS, jako zastupitele V4 v oblasti studentských soutěží, s cílem vyvijet platformu celosvětové spolupráce, která spojuje univerzity a podporuje studenty architektury.

Výsledky těchto jednání jsou plány na další spolupráci a účasti na následujícím světovém kongresu architektury UIA v Rio de Janeiru v červenci 2020.