Novinky

Vítězové mezinárodní soutěže o architektonický krajinný design parku TUCHKOV BUYAN, v Petrohradě


 

Soutěž pořádaná Nadací DOM.RF a městem Petrohrad jménem vlády Ruské federace probíhá již dlouho. Podle Vladimíra Grigoryeva, předsedy Výboru pro územní plánování a architekturu a hlavního architekta Petrohradu, původní územní plán města „zahrnoval myšlenku designu centrálního městského parku podél řeky Malaya Neva od hradu Petra a Pavla po pobřeží Finského zálivu. Dnes diskutujeme o významu krajiny a její integraci do holistického systému v městském prostředí.“

Mezinárodní porota složená z bývalého náměstka generálního ředitele UNESCO pro kulturu a architekta Francesca Bandarina (Itálie), botanika Patricka Blanca (Francie), urbanisty a krajinářského architekta Kena Smitha (USA), profesora urbanismu Lawrencea Bartha (Velká Británie), krajinářského architekta a zástupce UIA Stefana Rotzlera (Švýcarsko), architekta Vladimira Grigorieva (Rusko) a architekta Sergeya Chobana (Rusko), vybrali také další 2 finalisty:

• JV Vogt (Švýcarsko ve spolupráci s Herzog & de Meuron (Švýcarsko)
• Khvoya (Rusko) a KARAVAN landskapsarchitecter (Švédsko)

Porota vybrala tři vítěze z 8 předem vybraných týmů vyzvaných k předložení návrhů. O účast se přihlásilo 229 týmů z 50 zemí.

Další informace najdete na stránkách soutěže.